Jak si ukládám CWG

Pro ukládání CWG jsem si navrhl vlastní systém, jehož základem je dřevěná krabička a dřevěné šablony do kterých ukládám kolečka. Krabička je vyrobena z borovicového dřeva a původně měla sloužit jako krabička na čaje. Měla 12 přihrádek, které jsem vyjmul, čímž vznikl prostor cca. 200×270 mm. Na vrchní stranu krabice jsem si vygravíroval nick, který používám na GC a jednoduchou grafiku.

Pro uložení samotných CWG používám laserem vyřezané desky z překližky. Použil jsem březovou překližku v tloušťce 3mm. Otvor pro CWG má pružný mechanismus pro uchycení jednotlivých koleček. Návrh a odladění šablony do finální podoby mě zabral pár hodin, ale stále má pár nedokonalostí, které plánuji v další verzi vylepšit.

Co se týká kapacity CWG boxu. Jedna šablona pojme 24 kusů CWG a šablon se do krabičky vejde celkem 6 kusů. Což mě umožňuje do jednoho CWG boxu uložit 144 kusů CWG. Pro zajištění šablon s CWG používám jednoduchý systém přítlačných příček, které po uzavření krabičky tlačí na plnou desku, která brání vypadávání CWG ze šablony.

Pět z šesti šablon slouží pro uložení CWG, které mám ve sbírce. Šestá šablona je tzv. CWG směnárna, ve které mám duplicitní a svoje CWG na výměnu.

Díky výřezu na šabloně se jednotlivé desky dají jednoduše vyndat z CWG boxu a mohu je tak velmi rychle vyložit k prezentaci.

Závěrem ještě zmíním jednu technickou vychytávku. Uvnitř boxu je umístěn NFC tag, který lze přečíst přiložením telefonu na víko krabice. NFC tag obsahuje odkaz do katalogu CWG a je provázaný se štítky, které lze v katalogu k jednotlivým záznamům přiřadit. Při načtení se mě tak v telefonu vždy ukáže obrázkový katalog aktuálně uložených CWG v daném boxu. Případně obráceně mohu ve webovém katalogu dohledat pomocí štítku CWG box ve kterém je kolečko uloženo.

 

O Autorovi

MCx
Život začíná tam, kde končí zóna pohodlí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.
Přečíst si víc.